
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1 A |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Outputs | 7 |
| Number of Drivers | 7 |
Stock: 1431
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29376
Ext.Price$0.29376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29376 | $0.29376 |
| 10 | $0.26307 | $2.63070 |
| 50 | $0.23558 | $11.77900 |
| 100 | $0.20677 | $20.67700 |
| 500 | $0.18149 | $90.74500 |
| 1000 | $0.17429 | $174.29000 |
| 3000 | $0.16737 | $502.11000 |
| 5000 | $0.16072 | $803.60000 |
